lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Burke Maxwell

Burke Maxwell
Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

2375 - USS Equinox

Povolání:

důstojník Hvězdné flotily

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: VOY Equinox
 
Představitel: Titus Welliver
 
Kariéra:
cca 2365 Při studiu na Akademii Hvězdné flotily byl spolužákem a blízkým přítelem B'Elanny Torres, budoucí Makistky a šéfinženýrky USS Voyager kapitána Janewayové. Uvažoval v té době, že z Akademie odejde. Přezdíval B'Elanně BLT, což byla zkratka za bacon (slanina), lettuce (salát), tomato (rajče). B'Elanně z té doby údajně zůstal jeho modrý svetr.
2370 Stal se šéfem bezpečnosti na vědecké lodi USS Equinox kapitána Rudolpha Ransoma. Byl na palubě, když loď unesl paprsek bytosti zvané Ochránce do Delta kvadrantu.
před 2375 Když byl při jedné z mnoha bitev, kterými Equinox prošel, zabit první důstojník, byl povýšen na jeho pozici.
Byl velkým zastáncem praktiky na Equinoxu, totiž zabíjení nukleogenických bytostí z jiné dimenze a využívání jejich pozůstatků k posílení warp pohonu. Equinox si v důsledku toho vysloužil téměř nepřetržité útoky těchto bytostí, které posádku dále zdecimovaly.
2375 Při jednom z útoků vyslal Equinox nouzový signál a odpověděl mu USS Voyager kapitána Janewayové. Poté, co přijali pohostinství na Voyageru, naplánovali, jak získají jeho generátor pole, a také to provedli, odletěli a zanechali Voyager bezbranný. Když kapitán Janewayová potom zahnala kapitána Ransoma do úzkých a ten souhlasil, že se vzdá, byl vášnivě proti tomu a zbavil Ransoma velení. Šéfinženýrka Gilmoreová ale kapitánovi pomohla kontaktovat Voyager, domluvit kapitulaci a transportovat na Voyager ty členy posádky, kteří chtěli. On sám transport odmítl a spolu s poručíkem Thompsonem a dalšími dvěma členy posádky byl zabit nukleogenickými bytostmi, když se pokoušeli dostat do hangáru raketoplánů.
Maxwell Burke
Maxwell Burke
Maxwell Burke
Maxwell Burke
Maxwell Burke
Maxwell Burke
Maxwell Burke
Maxwell Burke
Maxwell Burke
Maxwell Burke
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X