lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Shakaar Edon

Shakaar Edon
Druh:

Bajoran

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

odbojář, ministerský předseda

Rodinný stav:

neznámý

 
Důležité osoby:
  Kira Nerys
 
Účinkování: DS9 Shakaar, Crossfire, Return to Grace, The Begotten, Accession
 
Představitel: Duncan Regehr
 
Kariéra:
před 2369 Velitel buňky odporu během cardassijské okupace Bajoru. Členy jeho buňky byli například Kira Nerys, Lupaza nebo Furel. Pocházel z rodiny, která patřila do farmářské d'jarry (kasty) (viz epizoda DS9 Accession).
2369 Poté, co byla okupace ukončena a Cardassiané se stáhli, usadil se s několika bývalými kolegy na farmě ve své domovské provincii Dahkur.
2371 Po Cardassianech zůstala otrávená země. Regenerátory půdy distribuovala bajorská vláda a Shakaar na ně dlouho čekal. Zastupující ministerská předsedkyně kai Winn, která se snažila získat i světskou politickou moc, chtěla jejich přidělení zrušit, aby je mohla použít v provincii Rakantha. Incident málem vedl k rozpoutání občanské války. Shakaar se dal přesvědčit, aby kandidoval na předsedu vlády proti kai Winn, ve volbách ji porazil a stal se ministerským předsedou (viz epizoda DS9 Shakaar).
2372 Navštívil Deep Space Nine kvůli jednání o vstupu Bajoru do Federace. Navázal romantický vztah s Kirou, který trval necelé dva roky (viz epizoda DS9 Crossfire).
Krátce nato ji požádal, aby se zúčastnila diplomatické konference na planetě Korma (viz epizoda DS9 Return to Grace).
2373 Přiletěl na Deep Space Nine, aby byl po Kiřině boku při porodu Kirayoshiho, syna Keiko a Milese O'Brienových (viz epizoda DS9 The Begotten).
Po vzájemné dohodě s Kirou ukončili svůj vztah, když při návštěvě svatyně na Bajoru zjistili, že se jejich cesty rozcházejí. Zůstali však přátelé (viz epizoda DS9 Children of Time).
Poté, co Bajor podepsal smlouvu o neútočení s Dominionem, odvolal všechny Bajorany ze stanice Deep Space Nine (viz epizoda DS9 Call to Arms).
Shakaar (2371)
Shakaar (2371)
Shakaar (2371)
Shakaar (2371)
Shakaar (2371)
Shakaar (2371)
Shakaar (2371)
Shakaar (2371)
Shakaar (2372)
Shakaar (2372)
Shakaar (2372)
Shakaar (2372)
Shakaar (2373)
Shakaar (2373)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X