lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Holmes Sherlock

Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

muž

Narození:

1887 - Země

Úmrtí:

neznámé

Povolání:

soukromý detektiv, románová postava

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: TNG Lonely Among Us
 
Představitel: neznámé
 
Kariéra:
1887 Vychází první z detektivních románů anglického spisovatele Arthura Conana Doyla, jehož hrdinou je geniální soukromý detektiv a houslista Sherlock Holmes. Jeho úspěchy se zakládají na umění pozorování, smyslu pro detail a bezchybné logice a umění dedukce. Stává se nejen předobrazem nesčetného množství hrdinů detektivních a kriminálních příběhů v následujících staletích, ale jeho křestní jméno se stává přímo synonymem pro detektiva.
2364 Nadporučík Dat sloužící na USS Enterprise-D kapitána Picarda se s Holmesem prvně seznámil, když komandér Riker nazval kapitána Picarda "soukromým očkem" (viz epizoda TNG Lonely Among Us).
Dat si Holmese velmi oblíbil. Když chtěl Geordi La Forge Datovi přiblížit oblíbeného detektiva kapitána Picarda Dixona Hilla, popsal mu ho jako "Sherlocka Holmese 20. století" (viz epizoda TNG The Big Goodbye).
2365 La Forge, představující Holmesova přítele doktora Watsona, poněkud bezmyšlenkovitě vytvořil simulátorový program s neznámým Holmesovým dobrodružstvím, v němž měl vystupovat protivník schopný porazit Data, který představoval Holmese. Úhlavní Holmesův nepřítel profesor Moriarty tak dostal kvality, o nichž se jeho tvůrci Siru Doylovi ani nesnilo. Uvědomil si sám sebe jako hologram a dokázal připravit posádce Enterprise horké chvilky (viz epizoda TNG Elementary, Dear Data).
2369 Reginald Barclay omylem aktivuje Holmesův / Moriartyho program a potíže s geniálním Moriartym se opakují (viz epizoda TNG Ship in a Bottle).
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X