lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tedran

Tedran
Druh:

Kyrian

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

2374 - na palubě USS Voyager

Povolání:

militantní bojovník proti Vaskancům

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: VOY Living Witness
 
Představitel: Brian Fitzpatrick
 
Kariéra:
2374 Je vůdcem militantní skupiny antivaskanských bojovníků. Jeho lodě zaútočily na USS Voyager kapitána Janewayové právě v okamžiku, kdy se na palubě nacházel vaskanský ambasador Daleth, který s kapitánem vyjednal obchodní dohodu, a to s mylným předpokladem, že si Vaskanci zajistili podporu Voyageru proti Kyrianům. Transportuje se se třemi spolubojovníky do strojovny, kde zabijí tři členy posádky a vezmou rukojmí. Bez dalšího krveprolití je odzbrojen, Daleth ho však přesto zastřelí.
V důsledku tohoto incidentu došlo mezi oběma druhy k tzv. Velké válce, v níž Vaskanci vyhráli. Okupovali kyrianský domovský svět a na zhruba 700 let učinili z Kyrianů na jejich vlastní planetě občany druhého řádu.
31. století Stal se z něj největší hrdina Kyrianů a v rekonstrukci událostí 24. století, kterou v Muzeu kyrianského dědictví vytvořil Quarren, je vylíčen jako muž, který položil život, aby Kyriany chránil před vaskanskými agresory. Poté, co se Quarrenovi podařilo aktivovat médium se záložním programem Doktora, byla jeho prezentace v rekonstrukci událostí poopravena.
Tedran
Tedran
Tedran
Tedran
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X