lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Cusaková Lisa

Druh:

Pozemšťan

Pohlaví:

žena

Narození:

2320

Úmrtí:

2371 - planeta třídy L v Rutharanské soustavě

Povolání:

kapitán USS Olympia

Rodinný stav:

neznámý

 
Rodina:
sestry: přinejmenším dvě, možná tři, dvě z nich učitelky
 
Účinkování: DS9 The Sound of Her Voice
 
Představitel: Debra Wilson
 
Kariéra:
před 2363 Byla přidělena na ambasádu Federace na Andoru. Navázala tam dlouhý romantický vztah s Andorianem, úředníkem Andorianského ministerstva zemědělství. Potom sloužila na blíže nespecifikované hvězdné základně Flotily spolu se svou sestrou. O obou záležitostech vypravovala kapitánu Siskovi, který měl problém s přítomností Kasidy Yatesové na Defiantu, aby mu pomohla vyjasnit si své pocity ohledně vztahů s civilisty a míchání soukromého a profesního života.
2363-2371 Byla jmenována kapitánem hvězdné lodi USS Olympia, která byla vyslána na osmiletou misi do Beta kvadrantu.
2371 Těsně unikla smrti, když loď havarovala na planetě třídy L v Rutharanském sektoru v Beta kvadrantu. Byla jediná z posádky, kdo přežil. Její únikový modul přistál na planetě a Cusakové se pár dní před smrtí podařilo subprostorovým rádiem vyslat nouzový signál, který byl vinou energetické bariéry kolem planety posunut do budoucnosti. Zemřela smrtí udušením, protože jí v atmosféře planety třídy L s příliš vysokým obsahem oxidu uhelnatého došel tri-ox.
2374 Její nouzový signál zachytila USS Defiant, která v tu chvíli byla od Rutharanského sektoru vzdálena šest dní maximálním warpem. Jednotliví členové posádky s ní několik dní komunikovali. Teprve když přistáli na planetě, aby ji zachránili, zjistili, že je už tři roky po smrti. Ačkoliv ji nikdy neviděli, odvezli její pozůstatky na stanici Deep Space Nine a uspořádali jí smuteční slavnost v irském stylu.
Kapitán Lisa Cusaková
Kapitán Lisa Cusaková
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X