lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tieran

Tieran
Druh:

Ilarian

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

22. století (tělo), 2373 (vědomí) - Ilari

Povolání:

bývalý autarcha

Rodinný stav:

neznámý

 
Rodina:
manželka: Nori (poslední manželka)
 
Účinkování: VOY Warlord
 
Představitel: Leigh J. McCloskey
 
Kariéra:
22. století Je skvělým válečníkem, národním hrdinou v těžkém období ilarijské společnosti, které přinesl stabilitu a bezpečí. Stává se autarchou, ale neumí v míru žít. Se svými poddanými začíná jednat jako s nepřáteli, každého podezírá ze zrady. Lid se pod vedením předka Demmas a Amerona nakonec vzbouří a po ročním obléhání Císařské síně ho poráží.
V době své vlády se neustále zaobírá svou smrtelností a věnuje všechen svůj čas a obrovské množství prostředků, aby přišel na způsob, jak dosáhnout nesmrtelnosti. Nakonec je vyvinuta metoda kortikálního implantátu a bioelektrických mikrovláken v dlani, která v okamžiku smrti těla přenáší jeho vědomí do nového hostitele.
před 2373 V tělech několika dobrovolných hostitelů se připravuje na znovuzískání vlády a vede vzbouřence proti rodině autarchy. Jedním z jeho blízkých spolubojovníků je Resh.
2373 Cestuje - nevíme, v kolikátém hostiteli - se svou manželkou Nori a lékařem Adinem, jejich loď je ale poškozena. Zachrání je USS Voyager kapitána Janewayové, hostitel je však vážně raněn a svým zraněním podléhá. V okamžiku smrti je u něj Kes, do níž přenáší své vědomí.
Ovládne Kes natolik, že se mu podaří spolu s Nori a Adinem získat raketoplán a odletět na Ilari. Zabije starého autarchu a jeho mladšímu synovi Ameronovi nabídne, aby vládl spolu s ním, a dokonce ho přesvědčí, aby se vzali. Nedbá rad svého okolí, aby si co nejrychleji vybral jiného hostitele, který by se nebránil, protože zjistil, že Kes má mimořádné psychické schopnosti, které považuje za užitečné. Cenou za ně však je neustálý boj se silným vědomím Kes, která mu vytrvale vzdoruje. Za použití Kesiných psychických schopností dokonce zabije svého lékaře Adina.
Když právoplatný autarcha Demmas za vydatné podpory posádky Voyageru dobyde Císařskou síň, z níž vládne, předejde pokusu o své vypuzení z Kes tím, že se přestěhuje do Amerona, Kes to však pozná a vypudí ho i z něj. Jeho vědomí tak končí v přístroji, který vyvinul Doktor.
Tieran (před 2170)
Tieran (před 2170)
Tieran (před 2170)
Tieran (před 2170)
Tieran (před 2170)
Tieran (před 2170)
Tieran (před 2170)
Tieran (před 2170)
Tieran (2373)
Tieran (2373)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X