lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Dax Curzon

Dax Curzon
Druh:

Trill

Pohlaví:

muž

Narození:

neznámé

Úmrtí:

2367 - Risa

Povolání:

diplomat Federace

Rodinný stav:

neznámý

 
Účinkování: DS9 Emissary (zmínky v mnoha epizodách)
 
Představitel: Frank Owen Smith
 
Kariéra:
2285 Stává se sedmým hostitelem symbionta Daxe.
2289 Je uznávaným diplomatem Federace. V kolonii Korvat se potkal s kapitánem Kangem a získal jeho respekt. Kang po něm pojmenoval svého prvorozeného syna (viz epizoda DS9 Blood Oath).
2293 Je zástupcem Federace při jednáních s Klingonskou říší na Khitomeru.
30. léta 24. století Slouží jako federační vyjednavač na Klaestronu IV během planetární občanské války. Přátelí se s generálem Ardelonem Tandrem a udržuje poměr s jeho manželkou Eninou (viz epizoda DS9 Dax).
Uzavírá přátelství s Benjaminem Siskem (viz epizoda DS9 Emissary), s nímž slouží na USS Livingston (viz epizoda DS9 Invasive Procedures). Přátelí se také s Calvinem Hudsonem, pozdějším Makistou (viz epizda DS9 The Maquis).
před 2367 Stává se členem komise pro symbiózu na Trillu. Je na adepty připojení velmi přísný a má mimořádně vysoké nároky. Počátkem 60. let dokonce vyloučil z programu Jadzii, ta však byla vytrvalá, sebrala odvahu a přihlásila se znovu.
2367 Curzon Dax umírá na Rise vyčerpáním po jamaharonu (viz epizoda DS9 Let He Who Is Without Sin…). Symbiont Dax je implantován do Jadzie.
2370 Aby uctila Curzonovu památku a dostála jeho přísaze, připojuje se Jadzia ke starým Curzonovým přátelům Kangovi, Korovi a Kolothovi, jejichž prvorozené syny zabil dávný nepřítel Albino, v jejich tažení proti němu (viz epizoda DS9 Blood Oath).
2371 Při Jadziině zhian'taře do sebe bere Curzonova ducha Odo. Teprve teď se Curzon přiznává, že Jadzii obdivoval a miloval (viz epizoda DS9 Facets).
Curzon Dax
Curzon Dax
Odo jako Curzon Dax
Odo jako Curzon Dax
Odo jako Curzon Dax
Odo jako Curzon Dax
Odo jako Curzon Dax
Odo jako Curzon Dax
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X