lcars
logo

Postavy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Mirell Korenna

Mirell Korenna
Druh:

Enaran

Pohlaví:

žena

Narození:

Enara Prime

Úmrtí:

2373 - na palubě USS Voyager

Povolání:

neznámé

Rodinný stav:

svobodná

 
Rodina:
otec: Jareth
 
Další důležité osoby:
  Dathan Alaris
 
Účinkování: VOY Remember
 
Představitel: Eve Brenner
 
Kariéra:
před 2373 Před řadou desítek let (nevíme, jak dlouho Enarané žijí, proto je časový odhad obtížný) je dcerou vysoce postaveného důstojníka enaranské armády Jaretha Mirella. Je to v době, kdy Enarané, kteří relativně nedávno dosáhli schopnosti mezihvězdného cestování, vyvinuli terraformaci natolik, že plánují kolonizaci jiných světů. Sama je příslušnicí armádních složek, které mají kolonizaci uskutečnit. Má vášnivý milostný vztah s Dathanem Alarisem, který její otec hluboce neschvaluje. Dathan totiž patří k takzvaným Zpátečníků, části obyvatel, kteří odmítají výdobytky techniky a prudký rozvoj technologie a které enaranská vláda považuje za hrozbu. Dathan ji přesvědčuje, že údajné přesídlení Zpátečníků do Pesharu a dalších lokalit, kde měli nerušeně žít způsobem života, který si zvolili, je podvod, Zpátečníci že jsou likvidováni. V tomto obtížném období svého života uvěří otci a zradí Dathana, což má za následek jeho popravu.
Později se stává průvodkyní v muzeu, které minulost prezentuje lživým způsobem a které je aktivní součástí oficiální politiky enaranské vlády, totiž že se žádný holocaust nekonal. Návštěvníkům, zejména dětem, vysvětluje, že Zpátečníci vymřeli právě proto, že odmítali technický rozvoj, že se o sebe nedokázali postarat, že bojovali mezi sebou a trpěli spoustou nemocí.
Stěhuje se do enaranské kolonie v soustavě Fima. Po celý život ji trápí svědomí jak proto, že zradila Dathana, tak zejména proto, že se nepokusila zabránit tomu, aby byl tento úsek enaranských dějin utajen před budoucími generacemi.
2373 Vrací se na domovský svět na palubě USS Voyager kapitána Janewayové. V B'Elanně Torres objevuje ducha, o němž věří, že bude mít dost síly a odhodlání, aby prostřednictvím jejích autentických vzpomínek odhalil pravdu, proto jí implantuje své vzpomínky, ač to odporuje etickým zásadám telepatických Enaranů.
Enarané jejího věku, zejména hudebník Brel, ale její odvahu odmítají. Umírá na palubě Voyageru a není vyloučeno, že byla jakýmsi telepatickým způsobem zavražděna. Zvolila však dobře. B'Elanně se podaří přesvědčit mladou inženýrku Jessen, která nevěří, že by minulost jejího lidu mohla skrývat tak hrůzné tajemství, aby se tyto Korenniny vzpomínky pokusila vyvrátit, čímž dosahuje toho, že příběh její, Dathana a celé civilizace nebude s její smrtí zapomenut.
Korenna Mirell
Korenna Mirell
Korenna Mirell
Korenna Mirell
Korenna Mirell
Korenna Mirell
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X