lcars
logo

Politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Orionský syndikát

Anglicky:

Orion Syndicate

Typ:

neznámý

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Planeta:

neznámá

Lokace:

neznámý

Provozovatel:

Orionci

První zmínka:

ENT Bound

Ve 22. století zřejmě vládě blízká organizace Orionců ovládaná ženami, které byly navenek považovány za otrokyně. Harrad-Sar nabízel kapitánu Archerovi, že by mohl být nápomocen při urovnání vztahů mezi Syndikátem a Hvězdnou flotilou Země (viz epizoda ENT Bound).

Ve 24. století je to mocná zločinecká organizace, jejímiž členy zdaleka nejsou pouze Orionci. Z Orionského syndikátu se neodchází. Členové jsou známí tím, že raději zemřou, než aby proti Syndikátu promluvili. Nové spolupracovníky a zaměstnance prověřují důvěryhodní telepaté (viz epizoda DS9 A Simple Investigation).

Quark s nimi obchodoval, ale nedovolili mu vstoupit, protože si nemohl dovolit vstupní poplatek (viz epizoda DS9 The Ascent).

Člen Syndikátu Draim, řídící svou organizaci z Finnea Prime, se dostal do konfliktu s Idaniany. V letech 2371-2373 v jeho organizaci pracovala idanianská agentka s falešnou identitou Arissy (viz epizoda DS9 A Simple Investigation).

Roku 2374 se Orionský syndikát spojil s Dominionem. Člen Syndikátu Raimus na planetě Farius Prime a Vorta Gelnon naplánovali atentát na klingonského vyslance na Farius Prime. Měl být zabit klingonskými zbraněmi, aby to vypadalo, že ho zabil jeho politický odpůrce, kancléř Gowron. Dominion by tak docílil toho, že by se Klingonská říše uzavřela do sebe a starala se o vlastní bezpečnost, čímž by Federace ve válce s Dominionem osaměla. Tento atentát ale překazil Miles O'Brien, který z pověření tajné služby Hvězdné flotily pod jménem Connelly infiltroval malou jednotku Orionského syndikátu vedenou Liamem Bilbym (viz epizoda DS9 Honor among Thieves).

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X