lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Altair VI

Třída:

neznámá

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Soustava:

Altair

Satelity:

neznámé

Federace:

není známo

Obyvatelé:

obydlená

Výskyt:

TOS Amok Time

Altair VI je šestá planeta soustavy Altair, která se roku 2364 nachází uvnitř nebo velmi blízko prostoru Federace (viz epizoda TNG Conspiracy). Má příjemné podnebí a ve 23. století to bylo známé místo pro rekreaci. Je to domovský svět blíže nespecifikovaného druhu.

V soustavě Flotila prozkoumala přinejmenším jednu další planetu, a to Altair III (viz epizoda TNG Encounter at Farpoint).

Historie:
před 2267

Obyvatelé Altairu VI byli zapleteni do dlouhé meziplanetární války. Není vyloučené, že to byla válka s obyvateli Altairu III, i když nemáme potvrzeno, že by Altair III byl vůbec obydlen.

2267

Po ukončení války byl na Altairu III inaugurován prezident, což byla významná událost, která měla svůj dopad až na Klingonskou říši. Jako hosté se zúčastnili kapitáni tří hvězdných lodí Federace, mezi nimi USS Enterprise kapitána Kirka (viz epizoda TOS Amok Time).

2285

Altair VI je uveden v taktické simulaci Kobayashi Maru Akademie Hvězdné flotily. Kobayashi Maru tvrdila, že se nachází 19 period od Altairu VI (viz film Star Trek II: The Wrath Of Khan).

2364

Hvězda Altair je zakreslena na velké hvězdné mapě kvadrantů Alfa a Beta ve velitelství Hvězdné flotily (viz epizoda TNG Conspiracy).

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X