lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Betazed

Třída:

M

Kvadrant:

Alfa

Soustava:

neznámá

Satelity:

neznámé

Federace:

ano

Obyvatelé:

Betazoidi

Výskyt:

TNG Haven

Planeta třídy M ve hvězdné soustavě nespecifikovaného jména v kvadrantu Alfa. Relativně nedaleko leží i další planety Federace, jako je Tellar, Vulkan, Andorie a Alpha Centauri. Je domovem telepatického humanoidního druhu Betazoidů.

Historie:
před 2364

Betazed se stává členem Spojené federace planet.
V 60. letech 24. století je betazedskou vyslankyní u Federace paní Lwaxana Troi, matka Deanny, poradkyně na USS Enterprise-D kapitána Picarda (viz epizoda TNG Manhunt).
Betazed každé dva roky hostí důležitou Obchodní konferenci (viz epizoda TNG Ménage a Troi). Nachází se zde Betazedská univerzita, na níž Deanna Troi vystudovala psychologii.
William T. Riker z USS Enterprise-D kapitána Picarda byl na betazedský úřad Hvězdné flotily přidělen mezi službou na USS PegasusUSS Potemkin. Navázal zde romantický vztah s Deannou Troi (viz epizoda TNG Encounter at Farpoint, Haven, Ménage a Troi, Second Chances).

2366

Při návštěvě na Betazedu u příležitosti pravidelné Obchodní konference unesli Ferengové paní Troi, Deannu a komandéra Rikera (viz epizoda TNG Ménage a Troi).

2374

V průběhu války s Dominionem byl Betazed okupován dominionskými invazními silami, když 10. flotila určená k obraně jeho a blízkých světů nebyla na svém místě. Betazed padl za pouhých 10 hodin. Do akutního ohrožení se tak dostaly i nedaleké planety Federace včetně Vulkanu, Tellaru, Alpha Centauri a Andorie (viz epizoda DS9 In the Pale Moonlight).

Betazed
Betazed
Betazed
Betazed
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X