lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Bopak III

Třída:

M

Kvadrant:

Gama

Soustava:

Bopak

Satelity:

neznámé

Federace:

ne

Obyvatelé:

neobydlená planeta

Výskyt:

DS9 Hippocratic Oath

Bopak III je třetí planeta soustavy Bopak v kvadrantu Gama. Je to neobydlená planeta, nejspíše se však jedná o planetu třídy M. Rostlinstvo na Bopak III obsahuje na to, že planeta obíhá kolem rudého obra, neobykle velké množství chlorofylu.

Historie:
2369

Ztroskotala zde dominionská loď. Jediný, kdo ztroskotání přežil, byl Jem'Hadar Goran'Agar, který zde bez zásoby ketracelu bílého přežil 35 dní, než byl zachráněn. Závislosti na ketracelu bílém se zde zbavil definitivně. Věřil, že na Bopak III je něco, co ho vyléčilo.

2372

Goran'Agar sem přivedl svou jednotku, aby ji rovněž zbavil závislosti. Jejich loď zaregistrovaly senzory runaboutu doktora Bashira a šéfa O'Briena ze stanice Deep Space 9, kteří přistáli Byli okamžitě zajati Jem'Hadary a Goran'Agar přinutil doktora, aby zkoumal, která látka ho vyléčila a proč neúčinkuje na jeho lidi. Bashir zjistil, že jeho vyléčení nezpůsobilo nic na Bopak III. Goran'Agar je propustil, když jejich zásoba ketracelu bílého téměř došla. Sám zůstal na planetě, aby zabil své lidi, nechtěl dopustit, aby zemřeli na nedostatek ketracelu bílého (viz epizoda DS9 Hippocratic Oath).

2374

Luther Sloan vyslýchal doktora Bashira v simulátorovém programu Sekce 31 ohledně událostí na Bopak III (viz epizoda DS9 Inquisition).

Jem'Hadaři v lese na Bopak III
Jem'Hadaři v lese na Bopak III
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X