lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Cestus III

Třída:

M

Kvadrant:

Beta

Soustava:

Cestus

Satelity:

neznámé

Federace:

ano

Obyvatelé:

kolonizovaná planeta

Výskyt:

TOS Arena

Cestus III je třetí planeta soustavy Cestus, která se nachází pravděpodobně v kvadrantu Beta v prostoru, který hraničí se Spojenou federací planet a Gornskou hegemonií, v blízkosti prostoru Metronského konzorcia. Je to obyvatelná planeta třídy M.

Historie:
2. polovina 23. století

Cestus III se nacházela na samé hranici prostoru, který Federace prozkoumala. Byla zde zřízen malá pozorovací základna, jejímž velitelem byl komandér Travers, a kolonie. Gornové ovšem považovali planetu za součást svého prostoru a dívali se na kolonisty jako na vetřelce.

2267

Gornové napadli stanici a základnu a většinu kolonistů pobili. Gornský kapitán, který se vydával za komodora Traverse, přilákal k Cestus III USS Enterprise kapitána Kirka. Kirk potom pronásledoval Gornskou loď k 2466 PM, kde se do záležitosti vložili Metroni a přinutili kapitána Kirka a gornského kapitána vybojovat osobní souboj (viz epizoda TOS Arena).

před 2371

Po urovnání sporů s Gornskou hegemonií byla federační kolonie na Cestus III obnovena. Její hlavní město se jmenovalo Pike City a bylo nepochybně pojmenováno po legendárním kapitánu Christopheru Pikeovi, prvním kapitánovi USS Enterprise, která je spojována především se jménem kapitána Jamese T. Kirka.

2371

V 60. a začátkem 70. let 24. století žil v kolonii bratr kapitána Kasidy Yatesové, který se nadšeně věnoval baseballu. Kapitán Sisko ze stanice Deep Space 9 jednou spolu s Kasidy sledoval baseballový zápas mezi místními týmy, Cestus Comets a Pike City Pioneers (viz epizda DS9 Family Business).

2373

Kirkův boj s Gornem v souvislosti s incidentem na Cestus III se stal legendární. Kapitán Sisko jednou řekl, že by Kirkovi rád potřásl rukou a zeptal se ho, jaké to bylo bojovat s ním (viz epizoda DS9 Trials and Tribble-ations).

Cestus III
Cestus III
Cestus III
Cestus III
trosky základny na Cestus III
trosky základny na Cestus III
trosky základny na Cestus III
trosky základny na Cestus III
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X