lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Cardassia IV

Třída:

M

Kvadrant:

Alfa

Soustava:

Cardassia

Satelity:

neznámé

Federace:

ne

Obyvatelé:

obyvatelná planeta

Výskyt:

DS9 Homecoming

Cardassia IV je čtvrtá planeta soustavy Cardassia v kvadrantu Alfa. Je to obydlená planeta pravděpodobně třídy M, s největší pravděpodobností ovšem kolonizovaná Cardassiany.

Poznámka: V soustavě jsou podle náznů čtyři obydlené planety: Cardassia III, Cardassia IV, Cardassia V a zejména Cardassia Prime, původní domovský svět Cardassianů. Je pravděpodobné, že Cardassia Prime je alternativní název pro jednu z nich, ovšem nejsou k dispozici informace o tom, o kterou z nich by se mohlo jednat, snad kromě této planety Cardassia IV.

Historie:
před 2369

Cardassiané zde zřídili Hutetský pracovní tábor, kde věznili obzvláště nebezpečné Bajorany, mezi nimi Lia Nalase a Boruma.

2370

Jeden z dělníků v táboře předal Liovu náušnici kapitánce Rionoj a ta ji odevzdala na stanici Deep Space 9 Quarkovi. Major Kira se tak dozvěděla, že Li žije a že Cardassiané stále provozují tábory nucených prací, ačkoliv se v roce 2369 zavázali, že všechny zruší. Spolu se šéfem O'Brienem se potom vydala na Cardassia IV, odkud Lia úspěšně osvobodili. Gul Dukat potom tvrdil, že Ústřední velení nemělo o existenci tohoto tábora na Cardassia IV ponětí.

Cardassia IV
Cardassia IV
Cardassia IV
Cardassia IV
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X