lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Volon III

Třída:

M

Kvadrant:

Alfa

Soustava:

Volon

Satelity:

minimálně jeden

Federace:

není známo

Obyvatelé:

kolonizovaná planeta

Výskyt:

DS9 The Maquis

Volon III je třetí planeta soustavy Volon, která se nachází v kvadrantu Alfa na cardassijské straně demilitarizované zóny. Planeta má přinejmenším jeden měsíc. Je to obyvatelná planeta, kde po nespcifikovanou dobu existuje federační kolonie.

V soustavě se nachází ještě jedna kolonizovaná planeta, Volon II.

Historie:
2370

Atašé Hvězdné flotily pro federační kolonie v demilitarizované zóně, nadporučík Calvin Hudson, měl svůj hlavní stan v kolonii na Volon III. Kolonie se proto stala místem setkávání vůdců ostatních kolonií v Demilitarizované zóně, což vedlo ke vzniku organizace Makistů v tomto roce. Gul Dukat vzal na Volon III komandéra Siska ze stanice Deep Space 9, aby mu dokázal, že Makisté jsou připraveni uchylovat se k násilí proti Cardassianům, jako bylo například zničení cardassijské lodě Bok'Nor (viz epizoda DS9 The Maquis).
Na Volon III se s rodinou usadil Cardassian neznámého jména chirurgicky změněný na příslušníka Flotily Raymonda Boonea poté, co byl Boone údajně propuštěn z cardassijského zajetí, kam se dostal po událostech na Setlik III (viz epizoda DS9 Tribunal).

Volon III
Volon III
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X