lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Rigel X

Třída:

neznámá

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Soustava:

Rigel

Satelity:

neznámé

Federace:

není známo

Obyvatelé:

obydlená planeta

Výskyt:

ENT Broken Bow

Rigel X je desátá planeta obíhajícící kolem hvězdy Rigel v kvadrantu Alfa. Rigel nebo také Beta Orionis je modrý superobr, druhá nejjasnější hvězda souhvězdí Oriona na pozemské zimní obloze. V soustavě je sedm obydlených planet (Rigel II, III, IV, V, VII, X a XII) a přinejmenším dva samostatně se vyvinuvší inteligentní druhy.

Planeta má velmi chladné podnebí, je ale obydlená civilizací, která byla už v 22. století značně vyspělá. Není ale známo, zda se jedná o místní inteligentní druh nebo jestli planeta byla kolonizována, a pokud ano, kým.

V polovině 22. století se zde nacházel rozsáhlý obchodní komplex hojně navštěvovaný okolními druhy cestujícími vesmírem.

Poznámka: Vzhledem k malé vzdálenosti od Země (několik dní warpem maximálně 5) je poněkud sporné, jestli se planeta Rigel X opravdu nachází v soustavě Rigel, jak byla popsána výše. Informace pro ani proti tomuto tvrzení nejsou k dispozici, proto ji zařazujeme do soustavy Rigel.

Historie:
2151

Rigel X byla první zastávkou Enterprise NX-01 kapitána Archera při hledání Klingona Klaanga uneseného Sulibany. Před svým ztroskotáním na Zemi Klaang navštívil Rigel X a setkal se zde se sulibanskou disidentkou Sarin (viz epizoda ENT Broken Bow).

2161

Enterprise NX-01 se sem vrátila a pomohla Shranovi zachránit jeho dcerku Tallu, kterou unesli jeho bývalí obchodní společníci (viz epizoda ENT These Are the Voyages…).

Rigel X
Rigel X
Rigel X - obchodní komplex
Rigel X - obchodní komplex
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X