lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hekaras II

Třída:

neznámá

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Soustava:

Hekaras

Satelity:

neznámé

Federace:

ano

Obyvatelé:

Hekarané

Výskyt:

TNG Force of Nature

Hekaras II je druhá planeta soustavy Hekaras, která se nachází v takzvaném Hekaranském koridoru. Ten představuje jedinou možnou cestu sektorem zamořeným mimořádným výskytem tetryonového záření. Hekaras II je jedinou obydlenou planetou v celém koridoru, obývá ji vyspělý humanoidní druh Hekarané. Hekaras II je členem Spojené federace planet.

Historie:
60. léta 24. století

Hekaranští vědci Serova a Rabal zjistili, že cestování koridorem vysokými warp rychlostmi destabilizuje okolní prostor, což bylo vysvětlení pro změny klimatu na Hekaras II. Předvídali, že se začnou tvořit trhliny v subprostoru, které planetu učiní neobyvatelnou. Obrátili se na Vědeckou radu Federace, zdálo se jim ale, že ta s řešením příliš nespěchá.

2370

Doktoři Serova a Rabal se v zoufalství uchýlili k teroristickým činům, aby na situaci Hekaras II upozornili, doktorka Serova dokonce obětovala život, aby názorně předvedla, co planetě hrozí. Na Hekaras II pak byla instalována síť ovládání počasí, bylo vydáno nařízení, které omezilo cesty koridorem výhradně na cesty na Hekaras II a navíc byla v celé Federaci omezena rychlost cest subprostorem na warp 5.

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X