lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Tilonus IV Titus IV >>>

Titan

Anglicky:
Titan
Třída:
není známo
Kvadrant:
Alfa
Soustava:
satelit Saturnu, Sluneční soustava
Satelity:
není známo
Federace:
ano
Obyvatelé:
neobyvatelný
Výskyt:
ENT Strange New World

Popis

Titan je jeden z mnoha satelitů planety Saturn. V roce 2005 bylo kromě prstenců známo 47 měsíců. Titan je největším z nich. Jeho průměr je téměř polovina průměru Země a má atmosféru slouženou z dusíku a metanu. Teplota na jeho povrchu je zhruba -178°C. Je pojmenován po skupině postav z pozemské řecké mytologie.

Historie

40. léta 22. století

Na Titanu trénovali příslušníci pozemské Hvězdné flotily pobyt mimo loď v obtížném prostředí. Když Charlesi Tuckerovi, budoucímu šéfinženýrovi na NX-01 Enterprise, zamrzl jeho dýchací přístroj, přesvědčil ho jeho kolega Jonathan Archer, aby si nesundal helmu skafandru a zachránil mu tak život (viz epizoda ENT Strange New World).

2368

Titan představoval významný navigační bod v rámci Saturnovy soustavy pro trénující kadety Akademie Hvězdné flotily, která měla na orbitě Saturnu leteckou základnu. Eskadra Nova ho používala jako bod setkání před tréninkovými lety (viz epizoda TNG The First Duty).

2369

Kolem Titanu létali piloti na tzv. jupiterské trase, pravidelných denních letech mezi Jupiterem a Saturnem. U Titanu s oblibou prováděli nedovolený titanský obrat, kdy se dotkli Titanovy atmosféry. Piloty na jupiterské trase byli ve svém mládí například kapitán Jellico a inženýr La Forge z USS Enterprise-D kapitána Picarda (viz epizoda TNG Chain of Command).

Obrázky

Titan
Titan
letové manévry nad Titanem
letové manévry nad Titanem
schéma Saturnu a jeho měsíců, Titan v popředí
schéma Saturnu a jeho měsíců, Titan v popředí
<<< Tilonus IV Titus IV >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries