lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Peliar Zel II

Třída:

M

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Soustava:

Peliar Zel

Satelity:

dva

Federace:

ano

Obyvatelé:

Peliané

Výskyt:

TNG The Host

Peliar Zel II je planeta třídy M, druhá planeta soustavy Peliar Zel. Má dva měsíce nazývané Alfa a Beta. Vyvinul se na ní inteligentní humanoidní druh Pelianů. Peliar Zel II byla ve 24. století členem Spojené federace planet.

Historie:
19. století

Peliané osídlili oba satelity své planety. Mezi oběma měsíci ale téměř okamžitě vypuklo nepřátelství trvající až do roku 2337.

2337

Situaci v systému tří obydlených vesmírných těles uklidnilo uzavření mírové smlouvy mezi měsíci Alfa a Beta, které svým vyjednáváním se všemi stranami umožnil trillský vyslanec Odan.

60. léta 24. století

Vláda Peliar Zel II umožnila měsíci Alfa, aby uplatnil tam nově vynalezený způsob získávání energie z planetárního magnetického pole. Brzy se ale ukázalo, že paprsek energie, jímž periodicky procházel měsíc Beta, poškozuje tamní životní prostředí, a situace se opět vyhrotila.

2367

Vláda planety, která se obávala, že budou zataženi do války, i obyvatelé obou měsíců povolali znovu vyslance Odana, tentokrát v novém hostiteli, aby vyjednal novou mírovou smlouvu. Odan k Peliar Zel II přicestoval na palubě USS Enterprise-D kapitána Picarda. Jeho raketoplán cestující na planetu byl ale sestřelen palbou z měsíce Beta a hostitel zahynul. Po úspěšném šestihodinovém vyjednávání nakonec oba měsíce usmířil Odan v dočasném hostiteli komandéru Rikerovi z Enterprise-D (viz epizoda TNG The Host).

2376

Soustava Peliar Zel byla zobrazena na hvězdné mapě v astrometrice na USS Voyager kapitána Janewayové (viz epizoda VOY Child's Play).

Peliar Zel II, vlevo měsíc Beta
Peliar Zel II, vlevo měsíc Beta
Peliar Zel II
Peliar Zel II
Peliar Zel a nejbližší okolí
Peliar Zel a nejbližší okolí
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X