lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tarchannen III

Třída:

neznámá

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Soustava:

Tarchannen

Satelity:

neznámé

Federace:

ne

Obyvatelé:

obyvatelná planeta

Výskyt:

TNG Identity Crisis

Tarchannen III je třetí planeta soustavy Tarchannen, která se ve 24. století nacházela v prostoru Federace. Je to nehostinná, nicméně obyvatelná planeta, jejíž atmosféra zasahuje až do výšky 210 kilometrů. Charakterizuje ji stálé přítmí, četné písečné bouře a chudá vegetace. Na planetě se vyvinul téměř neviditelný, mimořádně světloplachý humanoidní druh, jehož inteligence není potvrzena.

Nejpozději ve 2. polovině 24. století zde byla vybudována malá základna Hvězdné flotily o minimálně pěti budovách.

Historie:
2362

Na základně pracovalo 49 příslušníků Flotily, ti však náhle zmizeli. Jejich zmizení přiletěla vyšetřit USS Victory, konkrétně pětičlenný výsadkový tým vedený poručíkem Susannou Leijtenovou, jehož členem byl i Geordi La Forge, budoucí šéfinženýr USS Enterprise-D kapitána Picarda. Našli základnu prázdnou, opuštěnou bez jakýchkoliv známek boje, a celá záležitost zůstala neobjasněna.

2367

U členů výsadku z Victory se začala projevovat transformace DNA a tři z nich dezertovali, aby se mohli vrátit na Tarchannen (Paul Hickman byl při tom zabit). Doktorka Crusherová zjistila, že jejich transformaci zavinil parazit z Tarchannen, který svým obětem přepisuje DNA a mění je na místní tvory. Parazita bylo možné odstranit, a tak La Forge i Leijitenová byli zachráněni.
Na orbitu planety byly umístěny varovné majáky, aby k podobným tragédiím v budoucnu nedocházelo.

Tarchannen III
Tarchannen III
Tarchannen III
Tarchannen III
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X