lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Galorndon Core

Třída:

neznámá

Kvadrant:

Beta

Soustava:

neznámá

Satelity:

neznámé

Federace:

ne

Obyvatelé:

neobydlená planeta

Výskyt:

VOY The Thaw

Galorndon Core je planeta neznámé soustavy v Beta kvadrantu, vzdálená pouhého půl světelného roku od romulanské neutrální zóny. Je geologicky nestabilní, její atmosféra je zmítaná elektromagnetickými bouřemi a lidé i Romulané zde přežijí jen několik hodin. Silné magnetické pole planety u nich způsobuje kolaps nervových synaptických spojů.

Historie:

V blíže nespecifikované minulosti u Galorndon Core utrpěl od neznámého nepřítele porážku romulanský vojevůdce Chulak. Jelikož se planeta nachází uvnitř prostoru Federace a tato událost je zaznamenána v historických databázích Federace, je možné, že se jednalo o tzv. romulanské války a že oním nepřítelem byla Spojená federace planet (viz epizoda VOY The Thaw).

2366

Na planetě ztroskotal romulanský průzkumný člun Pi. Geordi La Forge z USS Enterprise-D kapitána Picarda byl nucen zůstat několik hodin na planetě, kde musel spolupracovat s jediným Romulanem, který ztroskotání přežil, setníkem Bochrou (viz epizoda TNG The Enemy).

2368

Galorndon Core byl místem setkání pro předání ukradeného deflektoru na barolianskou nákladní loď (viz epizoda TNG Unification).

Galorndon Core
Galorndon Core
Galorndon Core
Galorndon Core
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X