lcars
logo

Planety

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Daled IV

Třída:

neznámá

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Soustava:

Daled

Satelity:

alespoň tři

Federace:

pravděpodobně ne

Obyvatelé:

obydlená

Výskyt:

TNG The Dauphin

Daled IV je čtvrtou planetou soustavy Daled. Pravděpodobně leží uvnitř prostoru Federace nebo velmi blízko jeho hranic. Má přinejmenším tři satelity. Třetí měsíc je obydlený a podobá se našemu Měsíci.

Planeta sama je slapově svázána s hvězdou soustavy (tak jako je Měsíc svázán se Zemí), takže se k ní natáčí stále jednou stranou. Na té je stále den, zatímco na odvrácené straně je stále noc, což mělo za následek vznik dvou naprosto odlišných kultur, které spolu několik staletí válčily.

Daled IV je domovem allasomorfního - měňavcovitého - inteligentního druhu.

Historie:
2349

Muž z jedné kultury a žena z druhé kultury spolu měli dítě v naději, že až vyroste, bude schopen či schopna vládnout neutrálně a planetu sjednotit. Po narození dcery kontaktovali Federaci a federační loď odvezla jejich dcerku Saliu s guvernantkou Anyou na planetu Klavdia III, aby vyrůstala v prostředí neovlivněném tradičním nepřátelstvím. Přáli si, aby se vrátila, až jí bude 16 (pozemských) let. Oba rodiče krátce nato zemřeli.

2365

Ke Klavdia III byla vyslána USS Enterprise-D kapitána Picarda a ta odvezla obě ženy na Daled IV, kde se Salia ujala vlády.

Daled IV
Daled IV
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X