lcars
logo

Lodě a plavidla

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Intrepid NCC-1831

Příslušnost:

Hvězdná flotila

Třída:

neznámá

Kapitán:

neznámý

Výskyt:

TOS Court Martial

USS Intrepid NCC-1831 byla federační hvězdná loď neznámé třídy sloužící ve 23. století. Měla 430člennou, převážně vulkanskou posádku. Její jméno znamená "neohrožený" a byla to druhá známá loď Flotily nesoucí toto jméno. Poznámka: S ohledem na počet členů posádky by se mohlo jednat o sesterskou hvězdnou loď USS Enterprise kapitána Kirka, tedy o třídu Constitution.

Roku 2267 byly na Intrepid prováděny opravy na hvězdné základně 11. Velitel základny komodor Stone je odsunul a dal na první místo naléhavosti opravu Enterprise, která byla poškozena iontovou bouří (viz epizoda TOS Court Martial).

Roku 2268 operovala Intrepid z hvězdné základny 6 a vyšetřovala ztrátu kontaktu se soustavou Gamma 7A v sektoru 39J. Ve zkoumaném prostoru se setkala s temnou zónou neznámé povahy, která začala zabíjet posádku. Když hvězdná základna 6 ztratila s Intrepid kontakt, byla urychleně vyslána USS Enterprise na její záchranu. Cestou k cíli Spock telepaticky cítil, že celá její posádka je mrtvá. Enterprise zjistila, že soustava i Intrepid byly zničeny obrovským vesmírným jednobuněčným organismem, jakousi amébou, a zabila ji (viz epizoda TOS The Immunity Syndrome).

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X