lcars
logo

Star Trek knihy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Diplomatic Implausibility

Původní název:

Diplomatic Implausibility

Autor:

DeCandido, Keith R. A.

Vydavatel (USA):

Pocket Books

Rok vydání (USA):

2001

Český název:

Diplomatická nepravděpodobnost*

Překlad:

neznámý

Vydavatel (ČR):

neznámý

Rok vydání (ČR):

neznámý

Druh:

Number

Série:

TNG

Po událostech za války s Dominionem je klingonský velvyslanec Worf nucen zprostředkovat křehký mír mezi zatvrzelými povstalci a místní klingonskou vládou na ledové planetě taD. Je to však úkol, kterému v cestě stojí zdánlivě nepřekonatelné překážky, protože, jak každý ví, Klingoni nevyjednávají...

Před 200 lety: Rozpínající se Klingonská říše objevila zmrzlý svět bohatý na ložiska minerálu topalinu. Planetu pojmenovali taD – klingonsky "zmrzlý" – a její obyvatelstvo nazvali jeghpu'wI' - porobení.

Před čtyřmi lety: Klingonská říše vpadla do Cardassie, porušila Khitomerské dohody a způsobila roztržku s Federací. Na taD byly vyčerpané klingonské síly svrženy malým pučem a vítězní povstalci roztržky využili, aby Federaci zažádali o formální uznání.

Klingoni se vrátili na taD a znovu nad ní získali kontrolu. Neústupní povstalci však trvají na tom, že byli uznáni Federací. Je třeba najít řešení této diplomatické slepé uličky a je to úkol, který připadne novému vyslanci Federace v Klingonské říši - Worfovi. Worf sám sebe vidí jako válečníka, ne jako vyjednávače, ale Federace s ním nesouhlasí. Teď musí klingonský válečník – kvůli Federaci i kvůli Klingonské říši – docílit křehkého míru v situaci zralé pro válku!

původní obálka
původní obálka
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X