lcars
logo

Star Trek knihy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Preserver

Původní název:

Preserver

Autor:

Shatner, William
Reeves-Stevens, Judith
Reeves-Stevens, Garfield

Vydavatel (USA):

Pocket Books

Rok vydání (USA):

2000

Český název:

Ochránce*

Překlad:

neznámý

Vydavatel (ČR):

neznámý

Rok vydání (ČR):

neznámý

Druh:

Special

Série:

TOS

Tyranský císař Tiberius, dříve kapitán I.S.S. Enterprise, s úspěchem využívá ukořistěných zbraní, stále však trpí svými neúspěchy z doby První federace. V mírumilovnějším vesmíru Spojené federace planet vidí svou druhou šanci. A pomůže mu nový spojenec - jeho protějšek, pro nějž má pouze pohrdání, muž, jehož U.S.S. Enterprise učinila první kontakt s První federací: kapitán Hvězdné flotily James T. Kirk.

James T. Kirk je čestný a idealistický, má spoustu vlastností, které Tiberius nemá. Ale je hluboce zamilovaný do své ženy - a krásná Teilani umírá. Aby zachránil její život, zkompromituje Kirk své ideály a uzavře to nejnebezpečnější spojenectví.

V boji s kapitánem Jeanem-Lucem Picardem a novou generací hrdinů Hvězdné flotily dovede Kirk Tiberia k dávno opuštěné základně První federace. Předpokládá, že tam nalezne zdroj moci tak velké, že umožní Tiberiovi dobýt zrcadlový i jeho vlastní vesmír. Na cestě však Kirk odhalí dávno skrytá tajemství o minulosti - a v sázce je náhle mnohem víc, než prosté přežití Kirkovy rodiny a přátel: v sázce je samotné pokračování existence obou vesmírů. A ještě něco jiného na ně na konci jejich výpravy čeká: předmět od civilizace, jejíž technologie je tak vyvinutá, že si to Kirk ani Tiberius vůbec nedokážou představit, předmět, který tam právě pro Kirka dali záhadní cizinci, kteří zřejmě ovlivňovali život v galaxii po celé eony - zpráva od Ochránců.

původní obálka
původní obálka
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X