lcars
logo

Jídla, nápoje, koření a pochutiny

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hranolky

Anglicky:

French fries

Alternativy:

Hranolky z domovské základny, Pommes-frites

Potvrzený původ:

Alfa kvadrant, Země

Výskyt:

ENT Carpenter Street

Hranolky jsou velmi oblíbené pozemské jídlo, jeden z mnoha způsobů kuchyňské úpravy brambor, pocházející z Francie. Jsou to hranolky syrových brambor smažené do křupava v rozpáleném oleji. Kromě hranolků se stejným způsobem připravují například tzv. dukátky, sláma a podobně.

Hranolky měli roku 2004 při své cestě do minulosti Země kapitán Archer a T'Pol z NX-01 Enterprise. Bylo to jedno z mála jídel, které mohla T'Pol jíst, protože neobsahovalo maso (viz epizoda ENT Carpenter Street).

Figurovaly na jídelníčku NX-01 Enterprise kapitána Archera v srpnu roku 2152, kdy je kuchař hodlal podávat jako přílohu ke grilovanému alpskému překvapení. Pokrm by doplnil argelianským zelným salátem (viz epizoda ENT Singularity).

Alternativní časová linie USS Kelvin: Hranolky z domovské základny je varianta francouzských pommes-frites, která se podávala v Shipyard Baru v Riverside, Iowa na Zemi. Roku 2255 byly tyto hranolky na jídelním lístku, když kadet Uhura objednávala několik nápojů (viz film Star Trek).

Hranolky
Hranolky
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X