lcars
logo

Hry a sporty

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Springball

Anglicky:

Springball

Potvrzený původ:

bajorský

Výskyt:

DS9 Shadowplay

Bajorská hra vyskytující se ve dvou variantách. Jedna varianta se hraje raketami a hodně se podobá racquetballu. Druhá varianta je kontaktní míčový sport hraný dvěma hráči na kurtu se zadní stěnou. Na zadní stěně jsou nakresleny oválné branky a faulové čáry, na zemi faulové čáry. Hrají dva hráči. Účelem je hodit míč rukou v rukavici tak, aby zasáhl branku vyznačenou na zadní stěně, přičemž nesmí trefit faulové čáry. Jsou dovoleny bodyčeky, ale kopání a bodání do hráče není dovoleno.

Vedek Bareil Antos byl velkým fanouškem sprigballu a zkušeným hráčem. Rovněž major Kira ze stanice Deep Space Nine byla vášnivou hráčkou springballu a dokonce přiměla Milese O'Brien, aby vytvořil simulátorový program springballu. Roku 2370, když měla romantický vztah s Bareilem, zde s ním sehrála utkání (viz epizoda DS9 Shadowplay).

Vedek Tonsa, rovněž žijící na Deep Space Nine, byl vynikajícím hráčem springballu, podle Kiry jedním z nejlepších na stanici. Sarish Rez, sám velmi špatný hráč, chtěl roku 2372 sehrát s Tonsou utkání, aby ho mohl přesvědčit, aby podporoval Shakaara ve Shromáždění Vedeků (viz epizoda DS9 Crossfire).

springball
springball
springball
springball
springball
springball
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X