lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Zakdornové

Anglicky:

Zakdorn

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ano

Zástupci:

Sirma Kolrami, Klim Dokachin - Zobrazit seznam zástupců (2)

Dokachin Klim, Kolrami Sirna

Poprvé na obrazovce:

TNG Peak Performance

Poprvé ve světě ST:

TNG Peak Performance


Zakdornové jsou humanoidi značně podobní lidem. Nejvýraznějším rysem, který je odlišuje, je několik vodorovných kožních záhybů na tvářích. Je to druh s mimořádně uspořádaným myšlením a se sklonem k puntičkářství, který rozhodně netrpí nedostatkem sebevědomí.

Zakdornové jsou velmi stará civilizace na vysoké technologické úrovni. Už před 9000 lety byli známi a všeobecně uznáváni jako největší váleční stratégové galaxie a tuto pověst od té doby nemuseli obhajovat. Ve 24. století už však nejsou žádní dobyvatelé či válečníci. Není jasné, zda jsou členy Spojené federace planet, ale v každém případě s Federací spolupracují v oblastech, pro které se způsobem svého myšlení hodí.

V roce 2365 byl velitelstvím Hvězdné flotily vyslán na USS Enterprise NCC-1701-D kapitána Picarda proslulý stratég Sirma Kolrami, mj. velmistr třetího stupně ve strategické hře stratagema, aby řídil a vyhodnotil taktické vojenské cvičení posádky (viz epizoda TNG Peak Performance).

V roce 2368 byl Zakdorn Klim Dokachin správcem hřbitova vesmírných lodí Hvězdné flotily nad planetou Qualor II (viz dvojepizoda TNG Unification).

Zakdorn
Zakdorn
Zakdorn
Zakdorn
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X