lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Boliani

Anglicky:

Bolians

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

Bolarus IX

Členství ve Federaci:

ano

Zástupci:

Rixx, Mot, Boq'ta, Chell a další - Zobrazit seznam zástupců (14)

Adislo Hars, Alandra, Arlin Lysia, Boq'ta, Brathaw, Broht Ardon, Brott Zim, Golwat, Graife, Chell, Mot, Rixx, V'Sal, Vadosia

Poprvé na obrazovce:

TNG Conspiracy

Poprvé ve světě ST:

TNG Conspiracy


Boliané jsou humanoidi, kteří se od lidí liší na první pohled. Mají pokožku, která se od jedince k jedinci - možná v závislosti na geografickém původu na domovské planetě - liší: od šedozelené až po poměrně sytě modrou. Celou lebku jim opticky dělí na dvě poloviny nepřehlédnutelný hřeben a holá pokožka zadní části lebky je často pokryta pruhy různě syté modré. Boliané jsou holohlaví. Jediná Bolianka s vlasy byla Haro (viz epizoda TNG Allegiance) a ta byla uměle - a možná nepřesně - vytvořeným obrazem. Mají krev středně modré barvy (viz epizoda DS9 The Adversary) a chrupavčitý jazyk (viz epizoda VOY Flashback).

Boliané jsou velmi komunikativní až upovídaní, pokud o něčem svědčí osoby v tak rozdílném postavení jako je holič pan Mot na USS Enterprise-D a praporčík Chell na USS Voyager.

Boliané jsou technologicky vyspělým druhem už delší dobu létajícím vesmírem. V blíže nespecifikované minulosti se stali členy Spojené federace planet. V Hvězdné flotile jich neslouží mnoho, ale jako civilisti rádi cestují a můžeme se s nimi setkat na mnoha místech. Několik jich žije na stanici Deep Space 9, například Lysia Arlin, která na Promenádě vlastní jumjový kiosek, či číšník v Quarkově baru. Bolian, jehož jméno neznáme, byl členem posádky USS Defiant, když se vlády nad lodí zmocnil měňavec snažící se vyvolat válku mezi Federací a Tzenkethi a destabilizovat tak Alpha kvadrant (viz epizoda DS9 The Adversary). Bolian Boq'ta byl členem týmu, který se pokoušel získat náhradní součástky na stanici Empok Nor, kde zahynul (viz epizoda DS9 Empok Nor). Nejvýše postaveným Bolianem, s nímž jsme se setkali, byl kapitán Rixx, kapitán USS Horatio, který zahynul při explozi své lodi poblíž Dytallixu B roku 2364 (viz epizoda TNG Conspiracy).

Rozhodně nejdále od domova se dostali již zmíněný prapročík Chell, bývalý Makista, a praporčík Golwat, kteří oba sloužili USS Voyager kapitána Janewayové. Praporčík Golwat uchránil její chrupavčitý jazyk při ochutnávání Neelixových kulinářských experimentů před nepříjemnými následky (viz epizoda VOY Flashback).

Bolianský muž
Bolianský muž
Bolianský muž
Bolianský muž
Bolianský muž
Bolianský muž
Bolianská žena
Bolianská žena
Bolianská žena
Bolianská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X