lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ornarané

Anglicky:

Ornarans

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

Delos III, obyvateli nazýván Ornara

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

T'Jon, Romas - Zobrazit seznam zástupců (2)

Romas, T'Jon

Poprvé na obrazovce:

TNG Symbiosis

Poprvé ve světě ST:

TNG Symbiosis


Ornarané jsou humanoidi velmi podobní lidem. Mají pouze lehce zvrásnělý kořen nosu, avšak méně než Bajorani. Jejich tělo produkuje bioelektrický náboj, který mohou použít jako zbraň. Ornarané mají s největší pravděpodobností společné předky s Brekkiany.

Civilizace na jisté technické úrovni, která byla v 22. století schopná meziplanetárních letů. Obě civilizace v soustavě Delos, Ornarané a Brekkiané, byly prvně kontaktovány hvězdnou lodí Federace v 60. či 70. letech 22. století. Zřejmě krátce poté vypukl na planetě Delos III obývané Ornarany mor, na nějž byl jediný lék - droga felicium vyráběná pouze na Delosu IV, protože rostlině, z níž se vyráběla, se na Delosu III nedařilo. Brekkiané se po vyléčení moru nehodlali vzdát svého výhodného artiklu a dokonale ho využili. Z výroby felicia učinili své jediné průmyslové odvětví. Ornarané, kteří se na něm stali závislými, byli nuceni si drogu od Brekkianů kupovat výměnou za vše ostatní, co brekkianský svět potřeboval.

V roce 2364 navštívila soustavu Delos USS Enterprise-D kapitána Picarda. Doktorka Crusherová zjistila závislost celé populace Ornaranů na droze. Prozradit stav věci Ornaranům by znamenalo porušení Základní směrnice, a tak se kapitán rozhodl, že nepomůže s opravou jediné ornaranské transportní lodi. Nakupováni felicia už nebude pro Ornarany tak snadné.

Ornaran
Ornaran
Ornaran
Ornaran
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X