lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Brekkiané

Anglicky:

Brekkians

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

Delos IV, obyvateli nazýván Brekka

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Sobi, Langor - Zobrazit seznam zástupců (2)

Langor, Sobi

Poprvé na obrazovce:

TNG Symbiosis

Poprvé ve světě ST:

TNG Symbiosis


Brekkiané jsou humanoidi velmi podobní lidem. Mají pouze lehce zvrásnělý kořen nosu, avšak méně než Bajorani. Jejich tělo produkuje bioelektrický náboj, který mohou použít jako zbraň. Brekkiané mají s největší pravděpodobností společné předky s Ornarany.

Civilizace na jisté technické úrovni, která byla v 22. století schopná meziplanetárních letů. Obě civilizace v soustavě Delos, Brekkiané a Ornarané, byly prvně kontaktovány hvězdnou lodí Federace v 60. či 70. letech 22. století. Zřejmě krátce poté vypukl na sousední planetě Delos III obývané Ornarany mor, na nějž byl jediný lék - droga felicium vyráběná pouze na Delosu IV, protože rostlině, z níž se vyráběla, se na Delosu III nedařilo. Brekkiané se po vyléčení moru nehodlali vzdát svého výhodného artiklu a dokonale ho využili. Z výroby felicia učinili své jediné průmyslové odvětví a drogu prodávali Ornaranům, kteří se na ní stali závislými, výměnou za vše ostatní, co jejich svět potřeboval.

V roce 2364 navštívila soustavu Delos USS Enterprise-D kapitána Picarda. Doktorka Crusherová zjistila závislost celé populace Ornaranů na droze. Prozradit stav věci Ornaranům by znamenalo porušení Základní směrnice, a tak se kapitán rozhodl, že nepomůže s opravou jediné ornaranské transportní lodi. Prodej felicia nebude pro Brekkiany už tak snadný.

Brekkianský muž
Brekkianský muž
Brekkianská žena
Brekkianská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X