lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ithenité

Anglicky:

Ithenites

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí

Poprvé na obrazovce:

TOS Journey to Babel

Poprvé ve světě ST:

ENT Azati Prime


O vzhledu Ithenitů nejsou k dispozici žádné oficiální informace. Podle neoficiálních informací jsou to humanoidi malého vzrůstu se zlatou až měděnou barvou pokožky, jinak velmi podobní lidem. Dva Ithenité údajně cestovali roku 2267 na USS Enterprise kapitána Kirka na konferenci na Babel I (viz epizoda TOS Journey to Babel).

Je to druh na vysokém stupni techonologického rozvoje, který se s lidmi nejspíš setkal ještě před rokem 2154. Toho roku se časový agent Daniels zmínil kapitánu Archerovi z Enterprise NX-01, že se Ithenité stanou členy Spojené federace planet ve 26. století (viz epizoda ENT Azati Prime). Vezmeme-li v úvahu, jak pečlivě Daniels před Archerem tajil existenci Romulanů, je nepravděpodobné, že by Ithenity zmínil, pokud by o jejich existenci lidé neměli ani tušení.

Podle neoficiálních pramenů se ithenitský zástupce zúčastnil na Zemi konference o založení Koalice planet v roce 2156 (viz epizoda ENT Terra Prime). I pokud to je pravda, Ithenité se v té době ještě členy budoucí Federace nestali.

Ithenité
Ithenité
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X