lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Srivaniové

Anglicky:

Srivani

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Alzen, Takar a další - Zobrazit seznam zástupců (2)

Alzen, Takar

Poprvé na obrazovce:

VOY Scientific Method

Poprvé ve světě ST:

VOY Scientific Method


Srivaniové jsou humanoidi značně podobní lidem. Mají výrazně odlišně tvarované ušní boltce srostlé s kůží obličeje na dolní čelisti, nevýrazné obočí a tmavé skvrny na čele a pod spánky.

Jméno tohoto druhu v epizodě nepadlo, je převzato ze scénáře.

Jedná se o mimořádně technologicky vyspělý druh. Disponují jednak technologií maskování na bázi fázového posunu, která skryje celé lodě i pomocí zařízení přenosného na opasku jednotlivce, na druhé straně mají také mimořádné schopnosti v oblasti genetiky a medicíny. U jim zcela neznámých druhů dokážou ovlivněním DNA a dalšími metodami vyvolat nejrůznější choroby, poruchy chování a mutace.

V příkrém rozporu s vědeckou a technologickou úrovní je jejich etika. Bezostyšně využívají svého dokonalého maskování k provádění lékařských experimentů na různých druzích Delta kvadrantu. Čistě pragmaticky se můžeme podivovat, že to při úrovni jejich genetiky považují za nutné.

Roku 2374 se k USS Voyager kapitána Janewayové připojily dvě srivanijské výzkumné lodě a téměř 60 členů jejich posádek provádělo vědecký výzkum na jeho posádce. Jejich činnost měla za následek smrt jedné členky posádky. Díky Doktorovi a Sedmé byli odhaleni a kapitán Janewayová je přinutila loď opustit, když Voyager navedla mezi dvě složky binárního pulsaru, mezi nimiž prolétla.

Srivanijská žena
Srivanijská žena
Srivanijská žena
Srivanijská žena
Srivani
Srivani
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X