lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Bynarové

Anglicky:

Bynars

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

Bynaus v soustavě Beta Magellan

Členství ve Federaci:

není známo

Zástupci:

Jedna Nula, Nula Jedna a další - Zobrazit seznam zástupců (4)

Jedna Jedna, Jedna Nula, Nula Jedna, Nula Nula

Poprvé na obrazovce:

TNG 11001001

Poprvé ve světě ST:

ENT Regeneration


Bynarové jsou humanoidi malého vzrůstu. Mají velkou holou hlavu a nafialovělou pokožku. Mezi muži a ženami není žádný zrakem rozpoznatený rozdíl. Je to druh, který se dal vývojovou cestou vzájemného datového propojení dvou jedinců a propojení veškerého obyvatelstva planety s centrálním počítačem, bez něhož už nejsou životaschopní. Jejich vzájemná komunikace se maximálně přiblížila binárnímu jazyku, což si zajišťují chirurgicky. Po narození je dítěti vyňat temenní lalok a nahrazen synaptickým procesorem (viz epizoda ENT Regeneration). Rychlost komunikace je podporována datovými buffery, které nosí připevněné na boku.

Je to technologicky velmi vyspělý druh, který má už delší dobu kontakty s okolním vesmírem. Bynary dobře znali Denobulané nejpozději v polovině 22. století. Doktor Phlox byl obeznámen s operací umožňující spojení s počítačem (viz epizoda ENT Regeneration). Bynarové často pracují na hvězdných základnách Federace případně na hvězdných lodích Flotily, kde optimalizují chod počítačů.

V roce 2363 unesly dvě dvojice Bynarů USS Enterprise-D kapitána Picarda, protože její lodní počítač byl jediným "dostupným" počítačem schopným nahradit centrální počítač na jejich domovské planetě, který přestal správně fungovat. Vzhledem k závislosti celého druhu na něm by to znamenalo vymření celé populace.

Bynarové
Bynarové
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X