lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tak Takové

Anglicky:

Tak Tak

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

konzul

Poprvé na obrazovce:

VOY Macrocosm

Poprvé ve světě ST:

VOY Macrocosm


Tak Takové jsou vysocí humanoidi nepříliš podobní člověku. Mají hrbolaté čelo a nos a bradu navzájem spojené obloukem tvrdé kůže či dokonce kostí.

Je to druh na značném stupni technologického rozvoje, běžně létající vesmírem. Jejich věda a technika je bezesporu na vysoké úrovni, jsou schopni proskenovat cizí loď a zjistit přítomnost virové nákazy. Tuto konkrétní virovou nákazu také znali.

Jejich jazyk doprovází složitá soustava nezvyklých gest, která mají pravděpodobně rituální až pověrčivý význam.

Roku 2373 s Tak Taky jednala kapitán Janewayová z USS Voyager doprovázená Neelixem. První kontakt dopadl velmi špatně, kapitán si dala ruce v bok, což je pro Tak Taky jedno z nejurážlivějších gest. Spokojili se nicméně s tím, že kapitána v podstatě vyhnali.

O několik dní později přiletěla tak tacká loď poté, co zachytila volání o pomoc z Voyageru napadeného virovou infekcí z garanské důlní kolonie. Zjistila přítomnost viru na Voyageru a chystala se ho zničit, jako zničila garanskou kolonii. Kapitánovi se podařilo vyjednat hodinovou lhůtu, během níž spolu s Doktorem virus vymýtila. Tak Takům nabídla antigen, který Doktor vyvinul.

Tak Tak
Tak Tak
Tak Tak
Tak Tak
Tak Tak
Tak Tak
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X