lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Nechaniové

Anglicky:

Nechani

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

soudce, průvodkyně a další - Zobrazit seznam zástupců (1)

Nevad

Poprvé na obrazovce:

VOY Sacred Ground

Poprvé ve světě ST:

VOY Sacred Ground


Nechaniové jsou humanoidi velmi podobní lidem, odlišují se pouze dvěma výraznými svislými vráskami na kořeni nosu. Existují mezi nimi rasy s různými barvami pleti.

Je to velmi přátelský druh na značném stupni technologického rozvoje, rozhodně zvyklý na komunikaci s cizími druhy. Zdá se, že i příslušníci náboženských řádů mají velmi vysoké vědecké a technické znalosti.

Přesto se věda a technika zdají být v jejich životě spíše na okraji, velmi důležitý je pro ně spirituální život a jejich víra. Věří v Duchy předků, jimž je zasvěcen například náboženský řád Nechisti. Sídlo řádu je v jeskynním komplexu, kde se také nachází svatyně chráněná přirozeným biogenickým polem. Biogenická energie působí všem kromě mnichů těžké nervové trauma a vyvolává kóma. Postižení pak v podstatě bez výjimky umírají. Z historie byl znám jediný případ, kdy Duchové předků vrátili postiženému život.

Roku 2373 při návštěvě jeskynního komplexu vstoupila Kes do svatyně, byla zasažena biogenickou energií a upadla do kómatu. Neelix zjistil v místních historických databázích, že v jednom jediném případě vrátili Duchové předků postiženému život, a kapitánovi bylo na její žádost dovoleno podstoupit rituál, aby mohla požádat o Kesin život. Kapitánova hluboká nevíra v cokoliv, co není možné vědecky dokázat, a také její poněkud nadřazený postoj k civilizaci, která věří na duchy, způsobily, že po třech dnech plnění úkolů a po otravě halucinogenním toxinem nebyla řešení ani o krok blíž. Teprve když dokázala slepě v možnost jejich existence uvěřit, vrátili Duchové Kes život.

Nechanijský muž
Nechanijský muž
Nechanijská žena
Nechanijská žena
Nechaniové - příslušníci řádu Nechisti
Nechaniové - příslušníci řádu Nechisti
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X