lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

automatické osobní jednotky  (cravické)

Anglicky:

Automated Personnal Units (Cravic)

Vzhled:

umělá životní forma

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Automatický velitel 122 - Zobrazit seznam zástupců (1)

Automatický velitel 122

Poprvé na obrazovce:

VOY Prototype

Poprvé ve světě ST:

VOY Prototype


Jsou to vzhledem humanoidní, plně automatické a inteligentní robotické jednotky. Jsou (kromě barvy) k nerozeznání podobné stejným jednotkám zkonstruovaným Pralory, lze tedy předpokládat, že i stejně fungují. V tom případě jsou schopné se vzájemně opravovat. Jediným omezením je nemožnost reprodukce, protože nedokážou vyrobit energetický článek, který je udržuje v provozu. Tento článek i tak vydrží přes 150 let.

Byli vyrobeni Cravici, které nazývají Staviteli, nejpozději v průběhu 23. století jako armáda pro válku s Pralory. Naprogramováni byli k vítězství za každou cenu. Když jejich Stavitelé uzavřeli s Pralory příměří a chtěli v důsledku toho svou robotickou armádu vyřadit z provozu, uvědomili si, že by to znamenalo konec jejich existence, což ze Stavitelů učinilo nepřítele, který musí být zničen, takže je vyvraždili. Nadále bojovali s pralorskými roboty.

Roku 2372 se s jednou lodí cravických automatických jednotek setkal USS Voyager kapitána Janewayové. Útočila na pralorskou loď s robotickou posádku, na jejíž palubu byla unesena B'Elanna Torresová, aby vyrobila univerzální energetický článek. Jejich útok umožnil B'Elannino osvobození.

automatická osobní jednotka (cravická)
automatická osobní jednotka (cravická)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X