lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Duchové z oblohy

Anglicky:

Sky Spirits

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí

Poprvé na obrazovce:

VOY Tattoo

Poprvé ve světě ST:

VOY Tattoo


Jméno Duchové z oblohy je pozemská přezdívka tohoto druhu, jehož pravé jméno neznáme. Jsou to humanoidi značně podobní lidem. Čelo mají rozdělené ostrým svislým hřebenem, z něhož vybíhá do stran skupina vrásek.

Je to mimořádně starobylý a vyspělý druh, který však nepropadl technologii a neztratil úctu k přírodě a Zemi. Již nejpozději před 45000 lety zkoumali vesmír warp rychlostmi.

Právě před 45000 lety navštívili Zemi, kde se v severní polární oblasti amerického kontinentu setkali s primitivním kmenem, který ještě neměl ani řeč, u něhož však objevili stejnou úctu k zemi, jakou pociťovali sami. Tento kmen geneticky pozměnili, aby se vyvíjel rychleji, a občas se vraceli, aby sledovali jeho pokroky. Další generace jej pak nazvaly Dědici, neboť v sobě nesli dědictví jejich předků, zatímco geneticky pozměnění lidé jim říkali Duchové oblohy, kteří se stali součástí jejich víry.

Jejich poslední návštěva se odehrála někdy v polovině 21. století, kdy Země byla zmítána nepokoji a pravděpodobně 3. světovou válkou či hrůzami těsně po ní. Usoudili, že Dědicové vymřeli, a k Zemi se už nikdy nevrátili.

Jejich technologie je mimořádně vyspělá, kontrolují například dokonale počasí a atmosférické jevy planety, na níž žijí.

Roku 2371 náhodně objevil jejich - snad domovskou - planetu výsadek USS Voyager kapitána Janewayové pátrající po surovinách. Chakotayovi, který z dětství znal legendy svého kmene, v nichž figurovali, se podařilo navázat s nimi kontakt a dozvědět se tak něco o historii lidstva.

muž druhu Duchů z oblohy
muž druhu Duchů z oblohy
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X