lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

druh z mlhoviny třídy J

Vzhled:

nehumanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

mlhovina třídy J

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí

Poprvé na obrazovce:

VOY The Haunting of Deck Twelve

Poprvé ve světě ST:

VOY The Haunting of Deck Twelve


Druh žijící v mlhovině třídy J je inteligentní elektromagnetická životní forma. Jeví se jako soustava modrých elektrických výbojů. Na Voyageru se pohyboval obvody a vodiči, je ale schopen vyjít na krátkou dobu do volného prostoru. Není zcela zřejmé, zda se jedná o jediného jedince nebo o celý druh.

Tato životní forma se náhodně dostala na palubu USS Voyager kapitána Janewayové roku 2376, když Voyager v mlhovině čerpal deutérium. Bytost se chtěla vrátit domů a působila tím na Voyageru stále závažnější poruchy. Prostřednictvím počítače a komunikace se jí podařilo domluvit s kapitánem, která se rozhodla k návratu k mlhovině. Ta se ale mezitím destabilizovala a rozplynula. Po dramatickém okamžiku, kdy bylo nutné Voyager evakuovat a kapitán málem zahynula, bytost souhlasila, že vyčká, až jí vyhledají jinou vhodnou mlhovinu. Došlo k tomu až o několik měsíců později. Bytost zatím žila na palubě 12, kde jí bylo umožněno, aby si vytvořila vlastní životní prostředí.

Poznámka: Pokud se jednalo o celý druh žijící v dané mlhovině, pak je pravděpodobné, že všichni jeho jedinci kromě toho, který se zrovna nacházel na Voyageru, zahynuli.

druh z mlhoviny třídy J
druh z mlhoviny třídy J
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X