lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Kmadové Kobheeriané >>>

Kobalové

Anglicky:
Kobali
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Delta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
Q'ret, Jhet'leya
Poprvé na obrazovce:
VOY Ashes to Ashes
Poprvé ve světě ST:
VOY Ashes to Ashes

Popis

Kobalové jsou humanoidi vzhledově se značně lišící od lidí. Mají holou hlavu s patrnými lebečními švy nad čelem a v porovnání s lidmi dozadu protáhlou lebku. Mají velmi bledou nafialovělou pokožku pokrytou pásy tmavě fialových skvrn na lebce, tvářích i po těle. Mají také multisférický mozek se šesti laloky a binární kardiovaskulární systém.

Kobalové jsou výjimečným druhem z hlediska rozmnožování. V prostoru, v němž operují, vyhledávají mrtvoly jiných druhů a pomocí patogenu je přeměňují v příslušníky svého druhu. Takto přeměněný jedinec většinou znovu nezíská vzpomínky na svůj předchozí život, někdy k tomu ale přeci jen dojde. Fyzicky je tato přeměna trvalá a nezvratná.

Jedná se bezesporu o druh na vysokém stupni technologického rozvoje. Řešení problému ve strojovně, které zrealizovala Jhet'leya, učinilo dojem i na B'Elannu Torres.

Velmi lpí na příslušnících svého druhu, pro jediného z nich, který zběhl, jsou ochotni nasadit do boje tři vesmírné lodě.

Roku 2374 oživili Kobalové praporčíka Hvězdné flotily Lyndsay Ballardovou, členku posádky USS Voyager kapitána Janewayové, která byla zabita hirogenským neurálním disruptorem ve Vyntadské oblasti v Delta kvadrantu. Nalezli její mrtvolu plující vesmírným prostorem v torpédovém pouzdře.

Lyndsay dostala jméno Jhet'leya a stala se dcerou Q'reta. Byla jednou z těch, kteří nezapomněli na svůj minulý život.

Roku 2376 se Jhet'leyě podařilo uprchnout a dostat se na Voyager. Q'ret ji okamžitě pronásledoval, nalezl ji na Voyageru a žádal, aby mu byla vydána. Když Jhet'leya ani kapitán nesouhlasily, vyžádal si posilu dalších dvou kobalských lodí, aby ji získal silou. Jhet'leya si mezitím uvědomila, že mezi lidi už nepatří, že je Kobal, a dobrovolně se s ním vrátila.

Obrázky

Kobalský muž
Kobalský muž
Kobalská žena
Kobalská žena
kobalská loď
kobalská loď
kobalská loď a raketoplán
kobalská loď a raketoplán
kobalský raketoplán
kobalský raketoplán
kobalský raketoplán
kobalský raketoplán
<<< Kmadové Kobheeriané >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries