lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vaskanci

Anglicky:

Vaskans

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Daleth

Poprvé na obrazovce:

VOY Living Witness

Poprvé ve světě ST:

VOY Living Witness


Vaskanci jsou humanoidi značně podobní lidem. Mají bronzově zbarvenou pokožku, trochu odlišně tvarované nosní dírky a zejména až ozdobné kožní švy mířící v prohnuté linii od kořene nosu do stran k prostředku čela.

Ve 24. století byli na značném stupni technologického rozvoje. Byli v nepřátelském kontaktu se sousedícím druhem Kyrianů.

Ozbrojený konflikt mezi oběma druhy vypuknul naplno, když kyrianské lodě zaútočily na USS Voyager kapitána Janewayové, protože se na jeho palubě právě nacházel vaskanský vyslanec Daleth, aby vyjednal obchodní dohodu. Kyriani měli podezření, že se Vaskanci spolčují s Voyagerem proti nim. Na palubu se dostal kyrianský výsadek vedený Tedranem. Toho se podařilo bez krveprolití odzbrojit, Daleth ho však přesto zastřelil. Krátce nato se na Voyager dostal další kyrianský výsadek, kterému se podařilo ukrást řadu přístrojů a technologií, mimo jiné médium se záložní databází a hologramem Doktora.

Ve válce s Kyriany byli Vaskanci absolutními vítězi. Obsadili kyrianský domovský svět a zcela ovládli kyrianskou společnost. Z Kyrianů se stali občané druhého řádu na vlastní planetě. Ještě v 31. století nesměly kyrianské děti chodit do stejných škol jako vaskanské děti a Kyriané nesměli bydlet v centru města. Situace se zdála klidná, ovšem mezidruhová nenávist byla stále přítomna.

Kyrianskému historikovi, pracovníkovi Muzea kyrianského dědictví Quarrenovi se podařilo aktivovat hologram Doktora na nedávno objeveném médiu a Vaskanci i Kyriané se dozvěděli pravdu o své dávné minulosti. Přijetí této pravdy bylo obtížné, znovu vypukly druhové nepokoje a násilí, nakonec však došlo k usmíření a oba druhy se naučily koexistovat bez napětí a nepřítelství.

Vaskanský muž
Vaskanský muž
Vaskanská žena
Vaskanská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X