lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ramurané

Anglicky:

Ramurans

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

Ramura

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Kellin, Curneth, Resket - Zobrazit seznam zástupců (3)

Curneth, Kellin (VOY), Resket

Poprvé na obrazovce:

VOY Unforgettable

Poprvé ve světě ST:

VOY Unforgettable


Ramurané se kromě jinak utvářených ušních boltců na pohled neliší od lidí.

Jejich fyziologie je ale velmi odlišná. Jejich organismus produkuje zvláštní feromon, který u všech ostatních druhů blokuje dlouhodobou paměť, takže vzpomínky na setkání s Ramuranem zcela zmizí po několika málo hodinách. Tato chemická látka také způsobuje, že nejdou zaměřit transportním paprskem a že lékařské přístoje nedokážou číst údaje o jejich zdravotním stavu.

Ramurané jsou značně xenofóbní společnost, která se jen velmi málo stýká s jinými druhy a nepřipouští, aby jednotlivci planetu natrvalo opustili, pokud by si to náhodou přáli.

Je to druh na vysokém stupni technologického vývoje. Mají rychlé lodě s účinnými zbraněmi a téměř dokonalou maskovací technologií. Vyvinuli také osobní maskování, a to tak dokonalé, že maskovaní Ramurané nejsou schopni odhalit jeden druhého. Dalším sofistikovaným přístrojem je neurolytický emitor, kterým dokážou vymazat dostiženým uprchlíkům krátkodobou paměť několik týdnů do minulosti. Pokud jsou o jejich přítomnosti záznamy v počítačích jiného druhu, infikují je počítačovým virem, který dokonale vymaže všechna data týkající se jejich přítomnosti.

Roku 2374 se na USS Voyager skryl ramuranský uprchlík Resket a nezjištěn tam po blíže nespecifikovanou dobu žil. Dále se na Voyager - opět nezjištěna - dostala stopařka Kellin, která ho už téměř rok stíhala. Kellin však byla odhalena a navázala romantický vztah s Chakotayem. Když dostihla Resketa, odvedla ho na Ramuru, ale vrátila se na Voyager, aby mohla být s Chakotayem. Ten si ji sice už nepamatoval, ale znovu se do ní zamiloval. Kellin pronásledoval stopař Curneth, který jí neurolytickým emitorem vymazal vzpomínky a odvedl na Ramuru.

Ramuranský muž
Ramuranský muž
Ramuranská žena
Ramuranská žena
ramuranská lo'd (Unforgettable)
ramuranská lo'd (Unforgettable)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X