lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ba'nethové

Anglicky:

Ba'Neths

Vzhled:

nehumanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí

Poprvé na obrazovce:

VOY Riddles

Poprvé ve světě ST:

VOY Riddles


Ba'Nethové jsou nehumanoidní druh původem z Delta kvadrantu. Jsou vysocí asi jako průměrný člověk či o něco menší, mají hlavu s velkýma očima a pravděpodobně jakýmsi zobákem a chapadla.

Je to druh na vysokém stupni technologického rozvoje. Jeho domovská planeta je neznámá. Mají maskovanou základnu a maskované lodě v kesatském prostoru. Jsou mimořádně xenofóbní a paranoidní a ani nejblíže žijící druhy o jejich existenci nevědí. Jméno jejich druhu není známé, Ba'Nethové je kesatské slovo a znamená "stínoví lidé".

Z prolétajících lodí získávají informace z počítače, aby se mohli bránit případnému útoku. Pokud by mělo dojít k jejich odhalení, použijí na příslušný subjekt zbraň, která mu ve většině případů způsobí mozkovou smrt.

Roku 2376 začali stahovat informace z počítače DeltaplánuUSS Voyager kapitána Janewayové, který vezl Neelixe a Tuvoka z diplomatické návštěvy planety Kesatů. Tuvok stihl zjistit frekvenci jejich maskování, než na něj zaútočili, a upadl do kómatu. Jeho vulkanská mozková tkáň byla natolik odolná, že se uzdravil, ovšem s téměř naprostou amnézií. Za pomoci kesatského vyšetřovatele Naroqa, který na rozdíl od většiny Kesatů v existenci Ba'Nethů pevně věřil a již roky zkoumal nevysvětlitelné incidenty, k nimž v kesatském prostoru občas docházelo, byli Ba'Nethové a jejich vesmírná základna objeveni. Pod hrozbou, že jejich existence bude prozrazena, předali Doktorovi údaje potřebné pro Tuvokovo vyléčení, a získali za to Naroqův fotolytický konvertor, který je odhalil, a slib, že o jejich existenci pomlčí.

Ba'neth
Ba'neth
ba'nethská loď
ba'nethská loď
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X