lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tavniané

Anglicky:

Tavnians

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

neznámý

Domovský svět:

Tavnia

Členství ve Federaci:

není známo

Zástupci:

Jeyal - Zobrazit seznam zástupců (1)

Jeyal

Poprvé na obrazovce:

DS9 The Muse

Poprvé ve světě ST:

DS9 The Muse


Tavniané jsou humanoidi velmi podobní lidem. Odlišují se pouze ostrým vystouplým hřbetem nosu. Jsou schopni křížení s jinými druhy, zcela jistě s Betazoidy.

Jedná se o technologicky vyvinutý druh létající vesmírem a v kontaktu s jinými druhy.

Tavnianská společnost je silně patriarchální a mimořádně tradicionalistická, neovlivněná kontakty s jinými druhy. Manželka je považována za majetek manžela. Společnost navíc přísně odděluje obě pohlaví. Chlapci i dívky jsou až do svých 16 let udržováni v naprosté nevědomosti o existenci druhého pohlaví. V praxi to znamená, že chlapec je matce odebrán ihned po narození a vychováván otcem (případně zřejmě dědečkem, strýci, staršími bratry apod.), aniž by poznal matku, zatímco dívka svého otce a další mužské členy rodiny pozná až v 16 letech. Trochu překvapivá v tomto kontextu je skutečnost, že právo na narozeného chlapce nemá automaticky jeho biologický otec, nýbrž momentální manžel jeho matky.

Společnost nezná rozvod jako takový. Chce-li se rozvést žena, lze to jediným způsobem: musí tímto aktem vstoupit do nového manželství, přičemž nový manžel musí ji a všechny, kdo by mohli cokoliv namítat, přesvědčit o své lásce k ní. Jakým způsobem se může rozvést tavnianský muž, nevíme.

Roku 2372 uprchla před svým druhým manželem Jeyalem paní Lwaxana Troi, když zjistila, že dítě, které s ním čeká, bude chlapec a že ho 16 let neuvidí. Vyhledala Oda na Deep Space 9 a požádala ho o pomoc. Jediným řešením bylo, že si ji Odo vzal. Aby tak mohl učinit, musel přesvědčit Jeyala, že ji doopravdy miluje, což se mu povedlo. Paní Lwaxana Troi pak odcestovala na Betazed, kde zřejmě porodila. O jejích dalších osudech ani o osudech jejího syna nemáme žádné informace.

Tavnian
Tavnian
Tavnian
Tavnian
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X