lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Druodové

Anglicky:

Druoda

Vzhled:

neznámý

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí

Poprvé na obrazovce:

VOY Warhead

Poprvé ve světě ST:

VOY Warhead


O vzhledu Druodů nemáme žádné informace.

Jedná se o technologicky velmi vyvinutý druh, který je pokročilejší než světy Federace. Jejich technologie, a to i tak drobné součástky, jako jsou energetické články, obsahuje transkinetické regulátory energie a bioneurální ovládací obvody. Jsou schopni vyvinout zbraně hromadného ničení s vyspělou umělou inteligencí faktoru 11.

Do roku 2372 byli ve válce s druhem ze Selenia Prime. V té době vyvinuli inteligentní zbraně hromadného ničení, válka však byla ukončena dřív, než je vypustili.

V době kolem uzavírání míru roku 2372 došlo vinou nespecifikovaného selhání k odpálení 34 těchto zbraní na Selenia Prime. Jedna z nich se nevybuchlá zabořila do skály na neznámé planetě a vysílala nouzový signál. Harry Kim z USS Voyager kapitána Janewayové ji s kapitánovým svolením vzal na palubu, aniž by věděl, jaký je účel zařízení. Bomba převzala Doktorův hologram a hodlala pokračovat ke svému cíli. Měla sice informace, že válka skončila, i potvrzovací kódy, ale nechtěla jim věřit. Posádku a loď i obyvatele Selenia Prime zachránil Harry Kim, který bombě akci rozmluvil.

druodské písmo
druodské písmo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X