lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Rigeliané

Alternativy:

Kalarové, Kaylarové

Anglicky:

Rigelians

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

několik planet v soustavě Rigel

Členství ve Federaci:

není známo

Zástupci:

Hengist, Penny - Zobrazit seznam zástupců (2)

Hengist, Muroc Penny

Poprvé na obrazovce:

TOS The Menagerie (The Cage)

Poprvé ve světě ST:

ENT Broken Bow


Předpokládáme, že v soustavě Rigel, kde je obydlených přinejmenším sedm planet (Rigel II, III, IV, V, VII, X a XII), se vyvinuly alespoň dva humanoidní druhy, oba k nerozeznání podobné lidem. Zatímco civilizace na Rigelu VII je dosti primitivní a rozhodně ve stádiu před lety do vesmíru, není bohužel dost informací, které by dovolily tvrdit, zda ostatní obývané planety soustavy osídlil jeden druh, a pokud tomu tak je, která z planet byla jeho domovským světem.

V polovině 22. století se podle doktora Phloxe tvrdilo, že Rigeliané mají čtyři či snad dokonce pět pohlaví (viz epizoda ENT Cogenitor). Pokud jsou tyto informace přesné, nemáme možnost zjistit, kterého z druhů obývajících soustavu Rigel se týkají.

Jeden z druhů soustavy Rigelu je technologicky vyspělý a už delší dobu létá vesmírem. Je možné, že právě on vyvinul genovou terapii, kterou využíval John Frederick Paxton, vůdce pozemské izolacionistické organizace Terra Prime, a který mu umožnil žít s genetickou chorobou zvanou Taggartův syndrom (viz epizoda ENT Terra Prime). Neznamená to nutně, že se lidstvo s Rigeliany už v té době stýkalo, léčba mohla být zprostředkována například Vulkanci.

Rigel X byl v 22. století místem, které navštěvovaly četné cizí druhy. Lidé se s Rigeliany setkali v průběhu prvního letu Enterprise NX-01 v roce 2151, kdy se výsadek snažil cestou na Qo'noS získat na Rigelu X informace. Setkal se tam s příslušníky několika druhů a Rigeliané nebyli konkrétně identifikováni.

Rigeliané - opět nelze zjistit, z které planety - mají v této době úzké kontakty s Klingony. Posádka rigelianské nákladní lodi unesla 27. listopadu 2154 doktora Phloxe při jeho návštěvě na Zemi a předala ho Klingonům (viz epizoda ENT Affliction).

V roce 2254 učinila posádka Enterprise NCC-1701 pod velením kapitána Pikea první kontakt s Rigeliany na Rigelu VII. Střetla se zde s domorodými válečníky, známými jako Kalarové. Tato kasta Rigelianů se zdá být technologicky i společensky na úrovni pozemského středověku (viz epizody TOS The CageThe Menagerie). Tato civilizace se však překvapivě rychle vyvinula. Už v 60. letech následujícího století totiž dosáhla počítačového věku. Zločinec Rao Vantika tam pobýval a vymazal paměť místních počítačů (viz epizoda DS9 The Passenger).

Pro úplnost zmiňme planetu Rigel XII. O ní nevíme, jestli je obydlená, v každém případě je obyvatelná a lidé na ní ve 23. století těžili lithium. Roku 2266 vezl podvodník Harcourt Mudd tři ženy, které pod vlivem zakázané Venušiny drogy působily jako krásky, Benu Childressovi a jeho dvěma kolegům (viz epizoda TOS Mudd's Women).

rigelianský muž z Rigel VII (Kalar)
rigelianský muž z Rigel VII (Kalar)
rigelianský muž z Rigel IV
rigelianský muž z Rigel IV
rigelianská žena
rigelianská žena
rigelianská loď
rigelianská loď
rigelianská nákladní loď
rigelianská nákladní loď
rigelianská nákladní loď
rigelianská nákladní loď
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X