lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Axanarové

Anglicky:

Axanars

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

není známo

Zástupci:

kapitán axanarské lodi

Poprvé na obrazovce:

ENT Fight or Flight

Poprvé ve světě ST:

ENT Fight or Flight


Axanarové jsou humanoidi podobní lidem, avšak jejich tvář nese řadu rýh a valů. Přinejmenším muži pravděpodobně nemají vlasy. Jsou to hermafroditi a žijí přes 400 let.

Posádka Enterprise NX-01 objevila axanarskou vesmírnou loď plnou těl mrtvých Axanarů, z nichž jakási útočnická parazitická rasa vyčerpala veškeré tělní tekutiny. Díky Hoshi Sato, která se dokázala dorozumět s kapitánem druhé axanarské lodi pátrající po tom, co se stalo jejich kolegům, se vysvětlilo, že útočníky nebyli lidé. Axanarové nakonec pomohli Enterprise odvrátit útok vesmírné lodi parazitické rasy, kterou pak spojenými silami zničili.

Kolem poloviny 23. století vypukl mezi Axanary a Spojenou federací planet ozbrojený konflikt. Kapitán Hvězdné flotily Garth z Izaru je porazil ve slavné bitvě na jejich domovské planetě. Tato bitva se stala povinným studiem na Akademii Hvězdné flotily (viz epizoda TOS Whom Gods Destroy).

James T. Kirk se podílel na následujících mírových jednáních na Axanaru a byl za tuto misi vyznamenán Palmovým listem Axanarské mírové mise (viz epizoda TOS Court Martial).

Axanarský muž
Axanarský muž
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X