lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Yaderané

Anglicky:

Yaderans

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Gama

Domovský svět:

Yadera Prime

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Rurigan, hologramy - Zobrazit seznam zástupců (6)

Anetra, Colyus, Depnen, Merruk, Rurigan, Taya

Poprvé na obrazovce:

DS9 Shadowplay

Poprvé ve světě ST:

DS9 Shadowplay


Yaderané jsou humanoidi k nerozeznání podobní lidem.

Jedná se o vyspělý druh na vysoké technologické úrovni cestující vesmírem a stýkající se s jinými druhy. Mají zejména vyspělou holografickou technologii.

Jedná se zřejmě o mírumilovný druh, jehož ideálem je klidný venkovský život. O jejich společnosti a kultuře jinak nejsou žádné informace.

Ve 30. letech 24. století byla jejich domovská planeta Yadera Prime obsazena Dominionem, který jim začal vnucovat jiný způsob života. Někteří Yaderané se s tím nesmířili a svůj domovský svět opustili, jako například Rurigan, který se usadil na blíže nespecifikované neobydlené planetě. Přivezl si či na místě sestrojil hologenerátor a naprogramoval celou holografickou vesnici s obyvateli, kteří žili normální život tradičním yaderanským stylem, stárli a měli děti.

Roku 2370 zkoumali pole částic omikron, které hologenerátor vyzařoval, Odo a Jadzia Dax ze stanice Deep Space 9, a to právě v době, kdy hologenerátor začal být poruchový, takže vesničané nevysvětlitelně mizeli. Jadzia dokázala holoprojektor opravit, takže Rurigan může v klidu dožít svůj život obklopený hologramy, které stvořil a které se domnívají, že on je také hologram.

Yaderanský muž
Yaderanský muž
Yaderanská žena
Yaderanská žena
Yaderanské dítě
Yaderanské dítě
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X