lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Paradané

Anglicky:

Paradas/Paradans

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Gama

Domovský svět:

soustava Parada

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Coutu - Zobrazit seznam zástupců (1)

Coutu

Poprvé na obrazovce:

DS9 Whispers

Poprvé ve světě ST:

DS9 Whispers


Paradané jsou humanoidi připomínající lidi pouze postavou a povšechným rozložením očí a úst v obličeji. Hlavu mají holou a protaženou do výšky do velmi výrazného hřebene. Jejich pokožka má žlázy vylučující pach, který je o to silnější, čím více jsou rozčílení.

Jedná se vyspělý druh na vysoké technologické úrovni. Létají vesmírem, kolonizovali svou domovskou hvězdnou soustavu a jistě se běžně stýkají s jinými druhy. Jejich věda je na velmi vysoké úrovni: během několika dní vyrobili repliku šéfa O'Briena, která prošla i velmi podrobným lékařským vyšetřením doktora Bashira. O jejich společnosti a kultuře jinak nejsou žádné informace.

Roku 2370, po skončení dvanáct let trvající občanské války, se rozhodli uspořádat mírové rozhovory mezi frakcemi - vládou a rebely - na stanici Deep Space 9. Zejména paradanská vláda je však přímo paranoidní, doslova posedlá bezpečností, a také ne zcela upřímná ve svých mírových snahách. Jako součást příprav rozhovorů si pozvala zástupce stanice, šéfa O'Briena, místo něj však vyrobila tzv. replikanta, dvojníka, kterého poslala zpět. Replikant byl naprogramován na sabotování mírových rozhovorů. Tomu se díky rebelskému informátorovi ve vládním táboře podařilo zabránit.

Je pravděpodobné, že Paradané tento konflikt vyřešili a dosáhli stability, protože je lze často zahlédnout jako návštěvníky Deep Space 9.

Paradanský muž
Paradanský muž
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X