lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Skrreeové

Anglicky:

Skrreea

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Gama

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Haneek, Tumak a další - Zobrazit seznam zástupců (5)

Cowl, Gai, Haneek, Tumak, Vayna

Poprvé na obrazovce:

DS9 Sanctuary

Poprvé ve světě ST:

DS9 Sanctuary


Skrreeové jsou humanoidi k nerozeznání podobní lidem. Jedinou odlišností je jejich pokožka, která se zřejmě mimořádně rychle obnovuje, takže je neustále plná odlupujících se vrstviček a působí jako strupovitá.

Je to druh, který kdysi musel dospět na vysokou technologickou úroveň. Ještě po staletích v područí cizího druhu byli schopni shromáždit mnoho tisíc či stovek tisíc v podstatě rodinných vesmírných plavidel a vypravit se jimi hledat posvátnou zaslíbenou planetu Kentanna ležící na druhé straně "Oka vesmíru" v Alfa kvadrantu. Dnes se jedná o národ farmářů a řemeslníků s pozůstatky dřívějších znalostí.

Samotná legenda o Oku vesmíru, bajorské červí díře, svědčí o tom, že ji znali už velmi dávno a že věděli, že vede do zcela jiné, velmi vzdálené oblasti vesmíru. Proč Bajor po staletí nazývali planetou utrpení, není jasné.

Skrreeská společnost je silně matriarchální. Ženy jsou na všech vedoucích pozicích a rozhodují naprosto o všem. Muži jsou považováni za emocionální a hašteřivé, což rozhodně nejsou vlastnosti vůdce.

Žena žije se dvěma, možná více druhy-partnery, avšak manželství jako instituci pravděpodobně neznají.

Někdy ke konci 16. století pozemského letopočtu upadli Skrreeové do područí druhu T-Rogoranů. Ti z nich na 800 let učinili služebný národ dělníků a zemědělců. Relativně nedávno byli T-Rogorané poraženi druhem, jehož jméno zůstalo neznámé, o němž však Skrreeové vědí, že patří k mocnosti zvané Dominion. Tři milióny Skrreeů - pravděpodobně veškerá nevelká populace - využily příležitosti a odlétly pátrat po Kentanně, planetě ze svatých spisů.

Roku 2370 objevila ústí bajorské díry v Gama kvadrantu loď Haneek a prolétla k Deep Space 9. Její národ ji následoval. Až na stanici Haneek zjistila, že jejich zaslíbená Kentanna je Bajor, a požádala o povolení usídlit se a pomoci s jeho budováním po cardassijské okupaci. Bajorská prozatímní vláda se však zalekla zodpovědnosti za takové množství nových obyvatel a Skrreeové byli nuceni usídlit se na přívětivé a bohaté planetě Draylon II.

Skrreeský muž
Skrreeský muž
Skrreeská žena
Skrreeská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X